АКТИВНОСТИ

У оквиру школе у Братиловцу деца ће имати прилике да учествују у едукативно-спортском програму.

Омиљена активност у нашој школици је фудбал, на терену који смо сами направили. Иако се двориште школе налази тик испод сунца, терен је окружен шумом и хладовином где одмарамо, играмо друштвене игре или навијамо.

Пуштање змаја и љуљање на малој дрвеној љуљашци под дрветом омиљено је најмлађима. Међутим, и предавачи им се често придруже.

У тематском средњовековном парку Ордо-драгон у Грачаници испробавамо заборављене витешке игре. Заборављене предмете, гардеробу и занимљиву историју средњег века откривају нам кустоси.

Излети до манастира права су авантура за децу, јер се дружење са монаштвом претвори у игру у манастирском дворишту у којој сви уживају. Манастири које обилазимо у току школице налазе се у Грачаници и Драганцу.